Strona głównaAtrakcjeWęgierska Górka. Letnisko pełne atrakcji

Węgierska Górka. Letnisko pełne atrakcji

Węgierska Górka. Letnisko pełne atrakcji

To jedna z najważniejszych miejscowości wypoczynkowych w Beskidach, na terenie której można doskonale wypocząć o każdej porze roku. Latem Węgierska Górka oferuje idealne warunki tym, którzy kochają górskie wycieczki oraz kąpiele w górskich rzekach. Soła jest tu dość szeroka, a specjalne kąpieliska przyciągają letników w gorące, letnie dni. Zimą do Węgierskiej Górki zaglądają ci, którzy uwielbiają narty biegowe oraz ci, którzy chcą mieć dobry punkt wypadowy na pobliskie stoki. W efekcie Węgierska Górka to miejscowość, w której bardzo ważną role odgrywa turystyka, a noclegi można tu znaleźć niemal w każdym gospodarstwie. Czekają prywatne kwatery, czekają też domy wycieczkowe i ośrodki kolonijne. Czekają też liczne atrakcje, którymi Węgierska Górka od lat przyciąga turystów.
Ta miejscowość to doskonały punkt wypadowy w góry. Można stąd wybierać się na wycieczki zarówno w Beskid Ślaski, jak i Żywiecki. Trasy na Baranią Górę oraz na Prusów – oto najpopularniejsze rozwiązania. Dobra komunikacja między Węgierską Górką a Żabnicą sprawia, że można też wybrać się w rejon Romanki, Rysianki i Lipowskiej. To chyba najbardziej malownicze miejsca, którymi kusi Beskid Żywiecki.
Górskie wycieczki nie są jednak jedyną atrakcją tej miejscowości. Węgierska Górka może się pochwalić ciekawymi zabytkami. Ważne są tutejsze forty, które odegrały istotną rolę w trakcie kampanii wrześniowej. Kusi też Aleja Zbójów, której ozdobą są drewniane posągi przedstawiające najsłynniejszych zbójników beskidzkich. Dla spragnionych wypoczynku rewelacyjnym miejscem są deptaki nad Sołą, na których można wypocząć w pięknym otoczeniu.

Węgierska Górka dla każdego

To bardzo popularna miejscowość wypoczynkowa w górach oraz ważny punkt wyjściowy na górskie szlaki. Węgierska Górka, położona pomiędzy szczytami Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, jest rewelacyjnym punktem dla każdego miłośnika pieszych wędrówek. Dobre zagospodarowanie oraz liczne szlaki prowadzące po okolicznych pasmach górskich sprawiają, że miłośnicy aktywnego wypoczynku nie mogą tu narzekać na nudę. Kuszą ich trasy na Baranią Górę, kusi też pobliskie pasmo Lipowskiej i Rysianki. Liczne atrakcje turystyczne czekają też na tych, którzy nie skuszą się na górskie wycieczki. Co może takim turystom zaoferować Węgierska Górka? Rzeka Soła i miejsca do wypoczynku nad wodą, boiska sportowe i baseny – oto atrakcje turystyczne, które czekają w ścisłym centrum miejscowości. Nie brak tu atrakcji i dla miłośników historii, a w szczególności dla tych, którzy chcą odkrywać tajemnice II wojny światowej. Liczne forty oraz punkty obrony są tu do dziś ważnym elementem krajobrazu. Znany doskonale jest fort „Wędrowiec” – najważniejszy z fortów Węgierskiej Górki, który dziś jest miejscem licznych inscenizacji historycznych oraz ciekawą placówką muzealną. „Waligóra” oraz „Wyrwidąb” to kolejne forty, które z pewnością warto odwiedzić w czasie wypoczynku w Węgierskiej Górce. Tu każdy może spędzić ciekawe wczasy, a góry i ciekawe zabytki czekają tu na turystów.

https://www.domkiwbeskidach.com.pl/wegierska-gorka/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne