Strona głównaAtrakcjeAtrakcje dla dzieci w Karpaczu

Atrakcje dla dzieci w Karpaczu

Karpacz to miejsce, które jest często wybierane na urlop z dziećmi. Urlop w górskim klimacie sprzyja aktywnemu i kreatywnemu spędzeniu czasu. Karpacz to oczywiście przede wszystkim górskie wędrówki oraz zimową porą szusowanie na nartach. Jednak udając się z dziećmi do Karpacza warto odnotować, że spektrum dostępnych atrakcji jest znacznie szersze. Jeśli poszukujesz hasła Karpacz atrakcje dla dzieci – to w tym artykule znajdziesz kilka bardzo dobrych propozycji.

Muzeum zabawek

Muzeum zabawek to z pozoru atrakcja dedykowana przede wszystkim dla dzieci. Jednak można być pewnym, że rodzie również nie będą się nudzić. W muzeum zostało zgromadzone ponad 2000 zabawek-eksponatów. Szczególnie kolekcja lalek jest godna uwagi. Jest to atrakcja jaka na pewno przykuje uwagę każdego małego miłośnika zabawek. Najmłodsi goście (poniżej 7 roku życia) mogą liczyć na bezpłatny wstęp. Atrakcja znajduje się przy ulicy Kolejowej.

Wystawa klocków LEGO

Wydaje się, że jedno muzeum zabawek to już maksimum tego typu atrakcji jak na jedno miasto. Nic bardziej mylnego. W Karpaczu znajduje się muzeum LEGO, które jest pozycją obowiązkową dla każdego miłośnika tych legendarnych klocków. Wystawa ma charakter multimedialny co robi ogromne wrażenie na dzieciach. Atrakcja czynna jest codziennie i mieści się przy ulicy Mickiewicza.

Świat kolejek

Czy Karpacz jest wymarzonym miejscem na pobyt dla rodziny z dziećmi? Patrząc na ilość atrakcji to prawdopodobnie tak! Poza muzeum zabawek i wystawą klocków LEGO, znajdziemy tutaj świat kolejek, czyli wystawę mini pociągów, które jeżdżą po makiecie i zatrzymują się na miniaturowych stacjach. Jest to znakomita propozycja, dla która mocno zaciekawia zarówno chłopców jak i dziewczynki. Nie trzeba być fanem kolejnictwa by poczuć się iście bajkowo podczas obserwowania jak mały pociąg mknie po starannie wykonanej makiecie.

Tor saneczkowy

Jeśli szukacie aktywnego wypoczynku, niekoniecznie na górskim szlaku to ciekawym pomysłem będzie tor saneczkowy, który jest czynny o każdej porze roku. Na ochotników czeka ponad 1000 metrów zjazdu w rynnie saneczkowej. Zjazd dostarcza adrenalinę i na pewno spodoba się dzieciom, które są spragnione atrakcji. Atrakcję można znaleźć w Centrum Rekreacji i Sportu „Kolorowa” przy ulicy 3 maja.

Pozostałe atrakcje

W okolicach Karpacza znajduje się wiele więcej atrakcji dla dzieci. Między innymi Western City, park linkowy, AquaPark lub Papugarnia. Wszystkie propozycje są znakomite wtedy, gdy chcemy zrobić sobie przerwę od górskich wędrówek lub białego szaleństwa na stoku.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne