Strona głównaAtrakcjePodbieraki oraz siatki wędkarskie – co należy wiedzieć?

Podbieraki oraz siatki wędkarskie – co należy wiedzieć?

Początkujący wędkarze skupiają małą uwagę na akcesoriach pomagających podjęcie ryby z wody oraz późniejsze przetrzymywanie złowionych okazów. Do tego celu oczywiście służą podbieraki oraz siatki. W niniejszym artykule przedstawiamy co warto wiedzieć o tych akcesoriach wędkarskich.

Podbieraki na ryby

Planując zakup podbieraka trzeba zwrócić uwagę na jakie ryby się przygotowujemy. W przypadku mniejszych gatunków wystarczający powinien być każdy uniwersalny egzemplarz. Natomiast w przypadku dużych ryb trzeba nieco bardziej skupić się na tym, który egzemplarz będzie w pełni spełniał oczekiwania.

Na przykład podbieraki na karpia charakteryzują się długą rączką (sięgającą nawet 180cm) oraz wyróżniają się wyjątkowo szerokimi ramionami. Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ szerokie ramiona pozwalają swobodnie wyciągać z wody większe ryby. W przypadku dużych podbieraków ramiona osiągają rozpiętość 100cm. Natomiast produkty zaprojektowane do połowu największych ryb mogą być nawet jeszcze większe. Ramiona oraz sztyca podbieraka w przypadku najlepszych modeli są wykonane z włókna węglowego (wytrzymałe i lekkie tworzywo), jednak równie dobrze sprawdzają się podbieraki wykonane z włókna szklanego. Warto zwrócić uwagę na wagę podbieraka. Zbyt ciężkie egzemplarze mogą być problematyczne w użytkowaniu.

Siatki wędkarskie

Zakup siatki do przetrzymywania zakupionych okazów wydaje się stosunkowo prostym zadaniem. Jest jednak kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę.Kluczem jest to aby siatka była stosunkowo delikatna. Najlepsze egzemplarze mają gęstą i zarazem bardzo delikatną siateczkę. Ma to o tyle znaczenie, że miękka wysokiej jakości siatka nie poradni ryby i pozwoli jej bezpiecznie spędzić czas w wodzie podczas długich zasadzek.

Wędkarze mają do wyboru różnorodne kształty i wielkości siatek wędkarskich. Z reguły różnica dotyczy wielkości, ilości przęseł, oraz kształtu pierścieni.

Wysokiej jakości siatka wędkarska nie powinna pochłaniać intensywnego zapachu ryb oraz powinna być stosunkowo prosta w czyszczeniu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne