Strona głównaAtrakcjeJakie restauracje możemy znaleźć w Warszawie?

Jakie restauracje możemy znaleźć w Warszawie?

Różnorodność kultur

Warszawa jest miastem, które skupia nie tylko mieszkańców z pobliskich miejscowości, ale także ludzi z różnych zakątków kraju oraz spoza jego granic. W stolicy znajdziemy całe mnóstwo różnorodnych lokali gastronomicznych, począwszy od niewielkich barów i lokali typu bistro, po wykwintne restauracje. Z kolei biorąc pod uwagę profile wymienionych miejsc, znajdziemy wśród nich zarówno takie, które specjalizują się w regionalnej polskiej kuchni, daniach kuchni europejskiej, arabskiej, azjatyckiej, jak i liczne pierogarnie, pizzerie, burgerownie czy lokale ze zdrową żywnością. Możliwości jest bardzo wiele, w zależności od naszego gustu, preferencji kulinarnych i zasobności portfela.

 

Śródziemnomorskie specjały

Jednymi z popularniejszych lokali gastronomicznych są restauracje specjalizujące się w kuchni śródziemnomorskiej, wśród których najliczniejszą grupę stanowią typowo włoskie restauracje. W tego typu miejscach znajdziemy nie tylko rozmaite dania makaronowe, ravioli czy gnocchi, ale także dania mięsne i owoce morza. Są to miejsca, w których można zakosztować również znakomitych serów, których smak doskonale komponuje się ze smakiem wina. Dobre włoskie restauracje zaopatrują się wyłącznie w oryginalne składniki, które są charakterystyczne dla danego regionu Włoch. Dużym zainteresowaniem cieszą się także restauracje serwujące dania kuchni hiszpańskiej oraz kuchni greckiej, w których podobnie jak w kuchni włoskiej, znaczącą rolę odgrywają świeże warzywa, aromatyczne zioła, ryby oraz owoce morza.

 

Kuchnie świata

Miłośnicy wyrazistych orientalnych smaków, również mogą znaleźć w stolicy odpowiednie miejsce dla siebie. Wśród lokali gastronomicznych, które serwują azjatyckie specjały, znajdziemy zarówno typowe chińskie knajpy, występujące w formie bistro lub niewielkich barów, jak i dostępne są bardziej wykwintne restauracje. Warto jednak pamiętać, że na kuchnię azjatycką nie składa się wyłącznie kuchnia chińska – wśród orientalnych lokali znaleźć można między innymi restauracje tajskie, indyjskie, wietnamskie, japońskie czy koreańskie. Szeroki wybór orientalnych restauracji w Warszawie powinien zadowolić nawet największych smakoszy, sprawiając że każdy znajdzie coś dla siebie.

Źródło: https://znajdzlunch.pl/Warszawa/promocje

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne