Strona głównaUncategorizedKiedy najlepiej rozpocząć stosowanie herbicydu

Kiedy najlepiej rozpocząć stosowanie herbicydu

Wczesną wiosną typowe są zmienne temperatury w ciągu dnia i nocy.

Skuteczność stosowania herbicydów może się zmniejszyć przez niskie temperatury. Temperatury w ciągu dnia powyżej 12 stopni Celsjusza i noce powyżej zera w słoneczne dni pomagają poprawić skuteczność stosowania herbicydów o wczesnym działaniu. Zwalczanie chwastów może być jednak ograniczone, gdy temperatura powietrza spada poniżej 4 stopni Celsjusza przez dłuższy czas. Po okresie mrozów najlepiej odczekać kilka dni ciepłej, słonecznej pogody przed zastosowaniem herbicydów i pamiętać, że w chłodnych warunkach herbicydy działają wolniej.

Zwalczanie chwastów w ziemniaku należy rozpocząć możliwie jak najwcześniej

Rośliny uprawne o długim okresie wegetacji, jak ziemniaki, muszą być odpowiednio wcześnie chronione przed chwastami, które rosną bardzo szybko i mogą zaszkodzić uprawom. Warto poczekać na korzystniejsze temperatury przed rozpoczęciem używania środków chwastobójczych. Nie zawsze można opóźnić aplikację ze względu na wielkość chwastów lub inne czynniki. Jeśli nie ma innej alternatywy niż opryskiwanie i oczekuje się, że po aplikacji utrzymają się chłodne warunki, może być konieczne zwiększenie ilości dodanie dodatkowego składnika do mieszanki, aby zapewnić najlepszą szansę powodzenia w zwalczaniu chwastów.Im wcześniej wiosną zostaną zastosowane herbicydy, tym wcześniej w okresie wegetacji poziom odchwaszczania może spaść poniżej dopuszczalnych poziomów. Nawet w przypadku dodania herbicydu resztkowego do aplikacji na wczesnym etapie, może być konieczne dodatkowe stosowanie środków chwastobójczych w czasie sadzenia. Zasadniczo potrzebny jest dodatkowy herbicyd stosowany podczas sadzenia, aby zapewnić odpowiednią kontrolę letnich chwastów jednorocznych.Odpowiednio wczesne przeprowadzone zwalczanie chwastów w ziemniaku może pomóc w zapewnieniu lepszej kontroli problematycznych chwastów, ponieważ są one mniejsze i łatwiejsze do opanowania. Coraz ważniejsze staje się mieszanie herbicydów w zbiorniku nie tylko w celu zwiększenia spektrum działania w celu skutecznego zwalczania chwastów, ale także wykorzystania wielu miejsc działania do zwalczania chwastów odpornych na herbicydy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne