Strona głównaPodrózePlanujesz wczasy za granicą? Sprawdź oferty typu First Minute lub Last Minute!

Planujesz wczasy za granicą? Sprawdź oferty typu First Minute lub Last Minute!

Większość turystów planując zagraniczne wczasy stawia na skorzystanie z ofert biur podróży. Nic w tym dziwnego. Zaplanowanie wakacji za pośrednictwem doświadczonego biura podróży poczucie bezpieczeństwa i jest znacznie wygodniejsze w stosunku do samodzielnego planowania wyjazdu. Co bardzo ważne, niejednokrotnie korzystając z ofert biur podróży można sporo zaoszczędzić. Wychodząc naprzeciw osobom poszukującym okazji w niniejszym artykule przedstawiamy podstawowe informacje o jakich trzeba wiedzieć planując okazyjne wakacje rezerwowane przez biuro podróży.  

Last Minute vs First Minute – który rodzaj oferty jest popularniejszy?

Oferty typu First Minute oraz Last Minute dotyczą nie tylko biur podróży, ale także linii lotniczych oraz hoteli. Planując wyjazd z dużym wyprzedzeniem lub na ostatnią chwilę można sporo zaoszczędzić. Co ciekawe, dane z biur turystycznych pokazują, że znacznie więcej wczasowiczów decyduje się na wakacje Last Minute niż First Minute.

Oferta Last Minute nie wymaga zobowiązania w postaci planowania urlopu na wiele miesięcy przed planowanym wyjazdem. Poza tym, jest po prostu bardziej rozreklamowana. Ten termin jest znacznie częściej używany w kontekście wakacyjnych okazji.

First Minute dotyczy ofert, które są rezerwowane nawet rok przed datą wyjazdu. Oferty tego typu zazwyczaj pojawiają się po zakończeniu szczytu sezonu – a więc około jesieni. Z reguły jest to moment, w którym większość osób nie myśli jeszcze o zaplanowaniu przyszłych wakacji, dlatego tego typu rezerwacji jest trochę mniej. Niemniej jednak osoby polujące na okazje dzięki First Minute mogą sporo zyskać.

Last Minute oraz First Minute to nie wszystko – okazji w biurach podróży jest znacznie więcej!

Warto wiedzieć, że rynek turystyczny jest bardzo konkurencyjny i ciekawe okazje zdarzają się praktycznie przez cały rok. Planując podróż warto być w stałym kontakcie z biurem podróży i po prostu wspólnie z doradcą zaplanować urlop. W biurach podróży stale pojawiają się różnego rodzaju promocje i rabaty, które mogą być równie korzystne co oferty typu Last Minute/First Minute.

Przykładowe oferty promocyjne można znaleźć na https://travelstore.com.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne