Większość turystów planując zagraniczne wczasy stawia na skorzystanie z ofert biur podróży. Nic w tym dziwnego. Zaplanowanie wakacji za pośrednictwem doświadczonego biura podróży poczucie bezpieczeństwa i jest znacznie wygodniejsze w stosunku do samodzielnego planowania wyjazdu. Co bardzo ważne, niejednokrotnie korzystając z ofert biur podróży można sporo zaoszczędzić. Wychodząc naprzeciw osobom poszukującym okazji w niniejszym artykule przedstawiamy podstawowe informacje o jakich trzeba wiedzieć planując okazyjne wakacje rezerwowane przez biuro podróży.  

Last Minute vs First Minute – który rodzaj oferty jest popularniejszy?

Oferty typu First Minute oraz Last Minute dotyczą nie tylko biur podróży, ale także linii lotniczych oraz hoteli. Planując wyjazd z dużym wyprzedzeniem lub na ostatnią chwilę można sporo zaoszczędzić. Co ciekawe, dane z biur turystycznych pokazują, że znacznie więcej wczasowiczów decyduje się na wakacje Last Minute niż First Minute.

Oferta Last Minute nie wymaga zobowiązania w postaci planowania urlopu na wiele miesięcy przed planowanym wyjazdem. Poza tym, jest po prostu bardziej rozreklamowana. Ten termin jest znacznie częściej używany w kontekście wakacyjnych okazji.

First Minute dotyczy ofert, które są rezerwowane nawet rok przed datą wyjazdu. Oferty tego typu zazwyczaj pojawiają się po zakończeniu szczytu sezonu – a więc około jesieni. Z reguły jest to moment, w którym większość osób nie myśli jeszcze o zaplanowaniu przyszłych wakacji, dlatego tego typu rezerwacji jest trochę mniej. Niemniej jednak osoby polujące na okazje dzięki First Minute mogą sporo zyskać.

Last Minute oraz First Minute to nie wszystko – okazji w biurach podróży jest znacznie więcej!

Warto wiedzieć, że rynek turystyczny jest bardzo konkurencyjny i ciekawe okazje zdarzają się praktycznie przez cały rok. Planując podróż warto być w stałym kontakcie z biurem podróży i po prostu wspólnie z doradcą zaplanować urlop. W biurach podróży stale pojawiają się różnego rodzaju promocje i rabaty, które mogą być równie korzystne co oferty typu Last Minute/First Minute.

Przykładowe oferty promocyjne można znaleźć na https://travelstore.com.pl/

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.