Strona głównaPodrózeDlaczego wiele osób wybiera się za zachodnią granicę za pomocą busów?

Dlaczego wiele osób wybiera się za zachodnią granicę za pomocą busów?

Wyjazdy busem za zachodnią granicę są całkiem popularne w naszym kraju. Jakimi zaletami charakteryzuje się ten środek transportu, że jest tak chętnie wybierany przez duże grono pasażerów?

Transport busem jest szczególnie popularny na trasach Polska – Niemcy (np. busy do niemiec) lub Polska Holandia (np. przewozy polska holandia). To właśnie te dwa kierunki są wyjątkowo oblegane przez rodaków. W efekcie wiele firm transportowych jeździ regularnie do takich miast jak Hannower, Dortmund, Essen, Kolonia, Dysseldorf, Eindhoven, Amsterdam, Rottdam lub Haga. Niektóre firmy oferują transport door-to-door co oznacza, że można umówić transport z punktu A do punktu B bez konieczności dodatkowego przemieszczania się taksówkami lub innymi środkami transportu. Istotne jest to, że dzięki autostradom transport chociażby do odległej Holandii wcale nie musi być tak długi jak mogłoby się wydawać. Wystarczy kilka maksymalnie kilkanaście godzin by znaleźć się w Niemczech a potem w Holandii.

Podróż busem charakteryzuje się niezłym komfortem. Na pokładzie na pasażerów czekają wygodne regulowane fotele, klimatyzacja, Internet wi-fi a nawet telewizja. Kolejnym miłym udogodnieniem są gniazdka 230V, za pomocą których można naładować telefon lub laptopa. Oczywiście nie każda firma transportowa dysponuje równie komfortowymi busami, ale powoli tego typu udogodnienia staja się rynkowym standardem.

Co ważne, transport busem jest po prostu opłacalny. Koszt dojazdu w wygodnym systemie door-to-door do Niemiec lub Holandii to około 300zł – 400zł co jest bardzo konkurencyjną ceną w porównaniu do alternatywnych środków transportu (np. w porównaniu do własnego samochodu, pociągu lub samolotu).

W porównaniu chociażby do samolotu na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt, że busy zazwyczaj dysponują dużą przestrzenia bagażową, dzięki czemu nie ma większego problemu z zabraniem większej walizki. W przypadku lotu samolotem jak wiadomo zazwyczaj wiąże się to ze sporymi dodatkowymi opłatami.

Podsumowując, podróż za zachodnią granicę za pomocą busów to całkiem rozsądne rozwiązanie, które charakteryzuje się wieloma zaletami. Długą listę zalet docenia wielu pasażerów, chętnie wybierających właśnie ten środek transportu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne