Strona głównaPodrózeOrganizacja wycieczek szkolnych

Organizacja wycieczek szkolnych

Chyba każdy z nas był na jakiejś wycieczce organizowanej przez szkołę. Z reguły wiąże się to z możliwością zwiedzenia danego miejsca i poznaniem wielu nowych, interesujących osób. Jest to świetna  forma integracji.

Wycieczki szkolne to również czas wolny od zajęć lekcyjnych. Kierunek takiego wyjazdu zależy od tematyki wycieczki oraz zainteresowań uczniów. Największą popularnością cieszą się wycieczki po najbardziej znanych miastach w Polsce, np. Warszawa czy Kraków, ale nie jest to regułą. Wiele zależy od czasu jej trwania. Organizacja wyjazdu trzydniowego, często wiąże się z kierunkiem w stronę gór, gdzie potrzeba zdecydowanie więcej czasu na zwiedzanie. Kilkudniowe wycieczki to również możliwość przekazania potrzebnego materiału w formie praktycznej. Jest to na pewno zdecydowanie bardziej przyjemne niż ‘suche’ zapamiętywanie z książek.

Odbycie takiej wycieczki to ponadto świetny sposób na naukę odpowiedzialności i samodzielności wśród uczniów. Mimo opieki nauczyciela, często muszą oni podjąć samodzielne decyzje, co jednocześnie wiąże się ze zwiększaniem odwagi. Dodatkowo, wycieczki szkolne rozbudzają wyobraźnie i zwiększają chęć dalszych podróży. Pozwalają również rodzicom na ‘odcięcie pępowiny’ i wypuszczenie swoich pociech z gniazda.

Odnoszę wrażenie, że wycieczki szkolne z reguły wiążą się z pozytywnymi emocjami. Oczywiście pod warunkiem, że są dobrze zorganizowane i nie przytrafi się w trakcie żadna nieprzyjemna niespodzianka. Podstawą udanej wycieczki jest oczywiście korzystanie z usług sprawdzonych przewodników, dobrze opracowany plan wycieczki, bezpieczeństwo i dobry humor.

 

Organizacja wycieczek szkolonych

Na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się organizacją wycieczek szkolnych. Wśród nich należy znaleźć te z najciekawszą ofertą jak również cieszące się nieposzlakowaną opinią, zwłaszcza jesli chodzi o wycieczke szkolną naszych pociech.

Jedną z z takich firm jest firma ATAS, których hasłem przewodnim jest “Baw się. Ucz. Poznawaj”. W ich ofercie znajdziemy możliwość zorganizowania tanich wycieczek szkolnych, zagranicznych warsztatów językowych, wycieczek szkolnych zagranicznych oraz wycieczek krajowych.

Wycieczki krajowe jednodniowe organizowane są przede wszystkich dla uczniów młodszych. Mogą to być również wycieczki objazdowe, bądź wizyty u naszych bliskich sąsiadów, np. Berlin czy Praga. Każda oferta takiej wycieczki szkolnej dopasowana jest indywidualnie pod każdą grupę.

Najlepsze i najciekawsze wycieczki znajdziecie na stronie  http://wycieczkiszkolne.atas.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne