Nurkowanie

Nurkowanie to sport, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Coraz więcej ludzi daje się porwać pasji zejścia pod wodę. Oczywiście pierwsze o czym pomyślimy mówiąc o nurkowaniu to ekstremalne rekordy, które są daleko poza zasięgiem przeciętnego człowieka. Do takich poważnych prób bicia rekordów trzeba się bardzo długo przygotowywać i wymaga to dużego doświadczenia. Zdecydowanie nie będzie to zajęcie dla wszystkich. Jednak czy nurkowanie musi być tylko ekstremalne? Oczywiście, że nie! Nurkowanie rekreacyjne to jest właśnie to czego możesz bez problemu spróbować pod okiem instruktora.

 

Spróbuj nurkowania!

Nie musisz zapisywać się od razu na cały kurs nurkowania. To właśnie dla osób, które nie są jeszcze gotowe na kurs nurkowania stworzono nurkowania próbne. Podczas takiego nurkowania zejdziesz pod wodę z instruktorem, który będzie odpowiedzialny za obsługę twojego sprzętu i przeprowadzi wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Osobiście polecam takie właśnie rozwiązanie, aby zobaczyć czy podwodna eksploracja to jest to co nam będzie się podobało. Dodatkowo warto zastanowić się nad spróbowaniem nurkowania w ciepłych, tropikalnych wodach. Jeżeli wybierasz się na wakacje do Egiptu, czy też coraz bardziej popularnej Tajlandii to będzie to doskonałe miejsce, aby spróbować nurkowania. Sam zdecydowałem się na nurkowanie w Tajlandii podczas wakacji i uważam, że była to jedna z największych atrakcji mojego pobytu w Tajlandii.

 

Nurkowanie w Tajlandii to świetny pomysł!

Na miejsce mojego pierwszego zejścia pod wodę wybrałem małą wysepkę w Tajlandii o nazwie Koh Tao. Można tu znaleźć bardzo dużo szkół nurkowania, a ceny są naprawdę atrakcyjne. Do tego dochodzi piękna rafa koralowa, którą można znaleźć pod wodą okalającą wyspę Koh Tao. Świat, który zobaczyłem pod wodą zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Nie da się tego opisać, bo trzeba po prostu zobaczyć na własne oczy! Tropikalne, kolorowe ryby, które bez skrępowania przepływają obok ciebie to jest to co chciałem zobaczyć. Oczywiście w Tajlandii znajdziecie wiele innych dobrych miejsc, aby spróbować nurkowania, ale po przeszukaniu różnych opinii zdecydowałem się na Koh Tao. W wyborze pomógł mi dobry tekst o nurkowaniu w Tajlandii, który znalazłem na blogu 4kilo.pl: KOH TAO: nurkowanie w Tajlandii to raj, czy po prostu nurkowanie? Autor opisuje w nim zalety kursu nurkowania właśnie na tej wysepce. Polecam lekturę jak i sam blog 4kilo.pl, gdyż znalazłem tam również wiele ciekawych informacji dotyczących podróżowania po Tajlandii.

 

Pamiętaj o ubezpieczeniu!

Pamiętajcie oczywiście, że nurkowanie jest sportem ekstremalnym i pomimo dużego bezpieczeństwa ryzyko zawsze istnieje. Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości to dobrym pomysłem będzie wizyta u lekarza w celu zrobienia podstawowych badań medycznych. Również ubezpieczenie podróżne jest kwestią, której nie można pominąć. Pamiętajcie, że nawet nurkowanie rekreacyjne jest traktowane przez ubezpieczycieli jako sport ekstremalny. Koniecznie należy sprawdzić przed wyjazdem, czy wykupione ubezpieczenie obejmuje również uprawianie sportów wysokiego ryzyka w tym właśnie nurkowania.

Podsumowując uważam, że nurkowanie jest wspaniałym sposobem spędzania czasu. Bardzo się cieszę, że miałem okazję spróbować nurkowania w Tajlandii. Wiem również, że przy najbliższej możliwości znowu wskoczę do wody, aby odwiedzić wspaniały podwodny świat. I wam wszystkim życzę tego samego.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne