Strona głównaPolecane miejscaLitwa, Łotwa i Estonia – wyprawa w rejs po Bałtyku

Litwa, Łotwa i Estonia – wyprawa w rejs po Bałtyku

Świat skrywa wiele niesamowitych miejsc, które tylko czekają, aby je ujrzeć. Osoby, w których drzemie postać małego odkrywcy i podróżnika, powinny tym bardziej obrać kurs na kraje, które nie są tak oblegane przez turystów, a posiadają dorobek kulturowy i krajobrazy warte poznania oraz zobaczenia. Z tego względu doskonałym miejscem na urlop może być wycieczka do Wilna, rejs po Bałtyku albo od razu kilkudniowy objazdowy trip, w którym znajdą się Litwa, Łotwa, Estonia. Pomysł na odbycie podróży do krajów nadbałtyckich to nowy kierunek, który może Cię zaskoczyć nietuzinkowymi atrakcjami, ludźmi oraz ciepłą atmosferą.

Rejs po Bałtyku – zalety wycieczki

Podczas najlepiej zorganizowanego wyjazdu z biurem podróży, takim jak Bezkresy, można wybrać się w rejs po Bałtyku. W trakcie 8-dniowej podróży Litwa, Łotwa, Estonia będzie fragment, którym przepłynie się promem od miejscowości Virtsu w Estonii, aż do Tallina. W międzyczasie wycieczka promem może obejmować wstąpienie na wyspę Muhu i Saaremaa, w którym zwiedzi się zamek biskupi w Kuressaare. Samo przepłynięcie promem może nawet wynosić 450 km.

Atrakcje podczas wycieczki do Litwy, Łotwy i Estonii

Dobry tydzień wyjazdu tzw. objazdówki to czas, w którym można zobaczyć wiele atrakcji. Oprócz samego rejsu promem, wartymi zwiedzenia będą m.in. miejsca, które zapisały się w polskiej historii. W przemierzaniu poczynań naszych przodków dużą atrakcją jest przejazd przez dawny Kircholm, gdzie niegdyś rozegrała się zwycięska bitwa polskiej husarii pod wodzą J. K. Chodkiewicza. Przed nim będzie można podziwiać zespół pałacowo-parkowy w  Rundale, jeden z najwspanialszych przykładów architektury barokowej na Łotwie.

Podczas wyjazdu polscy turyści będą mieli okazję zwiedzić Rygę, czyli stolicę Łotwy, u której nieopodal znajdują się najstarsze miejscowości w państwie, z pozostałościami ruin z czasów krzyżackich, znajdujące się aktualnie w Parku Narodowym blisko rzeki Gauja. W samej stolicy warto zwiedzić katedrę i kościół św. Piotra, w tym także gildie kupieckie z XIX wieku, ratusz i mury obronne.

Spośród zabytków, jakie będziesz mógł napotkać podczas podróży, z pewnością duże zainteresowanie wzbudzą zabudowania w Tallinie, stolicy Estonii. W tym mieście będzie można podziwiać piękne gotyckie domy mieszkalne, jak również zamek, katedrę i kościoły: św. Piotra i Pawła, św. Olafa oraz inne.

Dla osób poszukujących kulinarnych specjałów taka podróż to znakomita okazja, aby wypróbować czegoś nowego. W Tallinie będziesz miał okazję spróbować zupy z renifera, a z kolei na Litwie będziesz stał przed szansą skosztowania karaimskich specjałów, takich jak: kibiny czy czenaki.

Wycieczka Wilno – zwiedzanie Aten Północy

Podczas takiej nadbałtyckiej wyprawy Litwa, Łotwa, Estonia, grzechem byłoby, gdybyś nie wstąpił do Wilna. Przemierzając miasto razem z biurem Bezkresy, masz możliwość zwiedzenia go razem z przewodnikiem, oprowadzającym turystów po głównych atrakcjach tej metropolii. Wycieczka do Wilna to okazja, by uczestniczyć w lekcji odrobiny polskiej historii.

W trakcie pobytu warto zobaczyć Sanktuarium Matki Boskiej w Ostrej Bramie, o której pisał sam Adam Mickiewicz w inwokacji w „Panie Tadeuszu”. Z jednej strony znajduje się brama miejska wzniesiona na początku XVI w. oraz przylegający do niej fragment muru obronnego. Za murem znajduje już z kolei kaplica Ostrobramska w stylu klasycystycznym z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej Królowej Korony Polskiej. Sanktuarium jest ewidentnym przykładem architektury i miejsca, który wiąże się z polską historią. Z tego też względu wielu rodaków podejmuje się przyjazdu do Wilna i poznać dzieje naszych przodków.

Podążając za śladami samego Adama Mickiewicza czy Juliusza Słowackiego, wycieczka Wilno obejmuje także zwiedzanie Uniwersytetu Wileńskiego, w którym obaj znakomici pisarze mieli w swoich czasach szansę studiować. Na terenie kompleksu znajdują się jeszcze  kościół św. Janów, Aula Kolumnowa czy dziedziniec Skargi.

Wyjazd do krajów nadbałtyckich – Litwy, Łotwy i Estonii to propozycja na wypoczynek i sposób na poszerzenie własnych horyzontów oraz wiedzy. Z biurem podróży powinno być znacznie łatwiej, bez problemów z formalnościami, a przede wszystkim bezpieczniej.

 

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne