Strona głównaPolecane miejscaLublin z dzieckiem - jak urozmaicić wspólny czas?

Lublin z dzieckiem – jak urozmaicić wspólny czas?

Kiedy pogoda dopisuje, nie trzeba długo główkować nad tym, jak zapewnić dziecku atrakcje. Wbrew pozorom, dzieci nie są bardzo wymagające i często wystarczy im nawet drobne oderwanie się od codziennych przyzwyczajeń. Co jednak, gdy na dworze panuje ziąb, ulewa albo inne warunki pogodowe, niezachęcające do spędzania czasu na świeżym powietrzu?

Kreatywne zabawy

Dzieci uwielbiają spędzać czas ze swoimi rodzicami. Zwłaszcza, jeśli w ciągu tygodnia, od poniedziałku do piątku rodzice są w pracy, dzieci w szkołach lub przedszkolach. Wtedy zwykle popołudnia zdaja się być niezwykle krótkie, a czas do pory spania mija niemal niezauważenie. Gdy nadchodzi weekend, pojawia się też podświadoma nadzieja na wspólne chwile.

To zrozumiałe, że możesz nie mieć dnia zaplanowanego tak, by od przebudzenia, aż do pory kolacji wypełniać go atrakcjami. Co ciekawe, to nawet nie jest potrzebne. Dzieci, wbrew pozorom, wcale nie potrzebują grafiku zaplanowanego po brzegi. Ważne jednak, aby pomiędzy domowymi obowiązkami, znaleźć kilka godzin na wspólne spędzenie czasu.

Jedną z takim form są kreatywne zabawy. Najlepsze jest w nich to, że wcale nie wymagają długotrwałych przygotować, ani specjalnych akcesoriów. Wspólnie z dzieckiem możecie wymyślić scenariusz do teatru lalek, a następnie razem przygotować postaci choćby z kartek papieru i odegrać swoje role. Możecie pobawić się w detektywów, ukrywając w domu różne przedmioty i główkować, jak je odnaleźć. Podobną zabawą są podchody.

Rozbudzanie wyobraźni dziecka oraz umiejętności logicznego i analitycznego myślenia poprzez zabawę, to łączenie przyjemnego z pożytecznym.

Zmęczcie się wspólnie

Oprócz zabaw w domu, jeśli chcesz gdzieś z dzieckiem wyjść i zapewnić mu niecodzienną formę zabawy, wybierzcie się do parku rozrywki. W Lublinie masz ten komfort, że mieści się tam największy park dmuchańców na świecie! Jeśli jeszcze go nie odwiedziliście, z całą pewnością warto to nadrobić i na stałe wpisać na listę atrakcji weekendowych!

Park dmuchany to prawie 3 tys. metrów kwadratowych powierzchni, na której umieszczono nadmuchane trampoliny, baseny z kulkami, zjeżdżalnie i tory przeszkód. Sekcje są odpowiednio dostosowane do wieku. W parku dmuchańców w Lublinie doskonale wybawią się i dzieci młodsze i te starsze, a także ich rodzice.

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważnym aspektem codziennego życia. Gdy na zewnątrz nie ma warunków, park rozrywki jest świetną alternatywą. Co ciekawe, jeśli masz dużą rodzinę, możesz liczyć tam na atrakcyjne zniżki.

Pamiętaj jednak, że zanim wybierzesz się do Bounce w Lublinie, warto sprawdzić dostępność sali. Może się bowiem okazać, że przestrzeń jest już zarezerwowana. Zadbaj zatem o pewny wstęp i razem z dzieckiem oddajcie się doskonałej zabawie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne