Strona głównaPodrózeWyprawa Złombol 2019 - wiemy dokąd poprowadzi

Wyprawa Złombol 2019 – wiemy dokąd poprowadzi

Wyprawy samochodowe odbywające się w historycznych już maszynach przeszły do historii. Zapoczątkowane przez trójkę zapaleńców rajdy, od początku mają charakter przygody, której głównym celem jest zebranie pieniędzy na pomoc potrzebującym dzieciom.

Organizatorzy wskazali już kierunek następnej wyprawy. Czy będzie się cieszył równie dużym poparciem jak w poprzednim roku? Czy entuzjaści starych samochodów zdecydują się poświęcić swoje środki i czas, aby dotrzeć do wyznaczonego celu i pomóc w zbieraniu środków dla Fundacji?

Historia wypraw Złombol

Cała idea zaczęła się rozwijać za pomocą trójki przyjaciół, którzy we Fiacie 125p oraz Trabancie kombi postanowili wyruszyć na podbój Monako. Mając dwa cele, przygodę i pomoc dzieciom z domów dziecka, zrealizowali swoje postanowienie. Szczęśliwie dotarli pod Casino Monte Carlo i oddali pojazdy obsłudze hotelowej. Ich wyczyn został nagrodzony uzbieranymi 14 tysiącami złotych, które w całości zostały przeznaczone na pomoc dzieciom.

Od tego czasu idea znacznie się rozwinęła. Nie licząc niewielkiego spadku uczestników w 2015 roku, cały czas przybywa zainteresowanych. Z dwóch załóg, które pokonały pierwszą trasę, powstało ponad 800, które wyruszyły na podbój Grecji w 2018 roku.

Rok 2019 również zapowiada się ekscytująco. Wyznaczony cel znajduje się bowiem poza zasięgiem dróg lądowych. Co przygotowali w tym roku organizatorzy?

Wyprawa na Wyspy Złombol 2019

Najnowszym pomysłem jest podbój Wysp Brytyjskich. Biorąc pod uwagę sytuację geo-polityczną jest to niezwykle ciekawy kierunek. Wyjątkowe będą też koszty, które będą musieli ponieść użytkownicy. Jak zwrócili uwagę autorzy artykułu zawartego na stronie nawakacje.eu/zlombol-2019/, wydatki zwiększą się o przeprawy promowe, które mogą kosztować 2-3 tys. złotych.

Dwie wyznaczone trasy rozpoczną się pod Katowickim spodkiem 29 czerwca 2019 roku, a zakończą w Górach Wicklow w Irlandii. Finisz wyjątkowo będzie znajdował się na polu, a nie jak poprzednio na kempingu. Czy warto się wybrać? My nie mamy wątpliwości.

Źródło: https://nawakacje.eu/zlombol-2019/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne