Strona głównaPodrózePomysły na weekendowy wypad w Polsce

Pomysły na weekendowy wypad w Polsce

Każdy z nas zasługuje na chwilę odpoczynku i relaksu. Jeden dobrze zorganizowany weekend jest w stanie na nowo naładować nasze akumulatory i sprawić, że wrócimy do codziennych obowiązków wypoczęci i szczęśliwi. Co więcej, wcale nie trzeba wyjeżdżać do egzotycznego kraju, aby móc w pełni cieszyć się krótkim weekendowym urlopem. Wokół nas jest więcej atrakcji, niż mogłoby się wydawać.

Masz dość miasta? Spędź weekend….w lesie!

Życie w mieście bywa przytłaczające, zwłaszcza gdy z nieba leje się żar. W takich dniach każdy marzy o tym, aby zaszyć się gdzieś w cieniu pod drzewem i tam spędzić cały dzień. Właściwie to dlaczego nie spędzić wśród drzew całego weekendu i to najlepiej z ukochaną osobą? Weekendowy wypad do lasu to świetna okazja, żeby odpocząć od miejskiego zgiełku, zbliżyć się do natury i po prostu spędzić z kimś czas z dala od codziennych obowiązków. W totalnej ciszy, przerywanej tylko odgłosami śpiewających ptaków i szumem liści. Las na weekend? Brzmi jak marzenie! 

Weekendowy wyjazd dla dwojga

Weekendowy wypad we dwoje to świetna okazja, żeby odpocząć, zrelaksować się, uciec od codziennych obowiązków i zbliżyć się do siebie. Wcale to muszą to być rajskie wakacje na egzotycznej plaży pod palmą i z drinkiem w dłoni. Wystarczy znaleźć lokalne atrakcje, miejsca warte odwiedzenia, które napawają swoim urokiem. Możecie być pozytywnie zaskoczeni, jak mało wiecie o swojej okolicy. 

Romantyczna wycieczka po okolicy

Zwiedzanie okolicy – od tego warto zacząć weekendowy wypad, zwłaszcza, jeśli nie macie jasno sprecyzowanych planów co to tego, jak i gdzie chcecie spędzić swój wolny czas. Być może podczas przejażdżek niedaleko od miejsca zamieszania znajdziecie jakieś urokliwe miejsce, które stanie się Waszym ulubionym miejscem do wypoczynku. Może to być park, łąka, plaża nad jeziorem czy urokliwa restauracja z pysznym jedzeniem. Tak spędzony weekend pomoże Wam się zrelaksować i nacieszyć swoim towarzystwem.

Wspólnie poszukajcie lokalnych atrakcji

Mnóstwo osób, które wybierają się na weekendowy weekend po okolicy, są zaskoczone tym, jak wiele atrakcji turystycznych znajduje się w pobliżu. Wcale nie muszą to być wielkie i spektakularne obiekty przystosowane do aktywnego spędzania czasu. Rozglądając się po okolicy, możecie znaleźć na przykład mini zoo, parki liniowe czy urokliwe kąpieliska. Może w okolicy jest stadnina koni albo jakieś ciekawe muzeum? Nie dowiedzcie się, dopóki tego nie sprawdzicie. 

Romantyczny biwak tylko we dwoje

Jeśli chcecie być naprawdę sami, zorganizujcie sobie biwak w jakiejś dzikiej okolicy. Coraz większą popularnością cieszy się w ostatnim czasie tak zwany bushcraft, który polega na nauce życia z dala od zdobyczy technologicznych, a skupiającej się wyłącznie na naturze i jej prawach. Taki biwak “na dziko” to nie tylko ciekawie spędzony czas we dwoje, ale także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności survivalowych. 

Nie zapomnij uwiecznić wyjątkowych momentów na fotografiach!

Bez względu na to, gdzie spędzicie swój wspólny weekend, warto pamiętać o zabraniu ze sobą aparatu. Takie wycieczki są źródłem wielu miłych wspomnień, dlatego uwiecznienie ich na fotografiach jest świetnym pomysłem. Wyobraźcie sobie tylko tę urokliwą scenę, gdy za kilka lat z wielkim sentymentem będziecie przeglądać stare fotografie i wspominać wszystkie niezwykłe momenty, które spędziliście we dwoje. 

Jak przechowywać fotografie ze wspólnych weekendowych wypadów?

Choć żyjemy w czasach fotografii cyfrowej i oglądamy zdjęcia głównie na urządzeniach elektronicznych, trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że jest coś niesamowicie romantycznego w fotografiach, które możemy dotknąć. Takie momenty docenią wszyscy entuzjaści tradycyjnych rozwiązań. Zastanawiasz się w jaki sposób przechowywać fotografie ze wspólnych wycieczek? Opcje są dwie: możesz wydrukować zdjęcia i włożyć je do tradycyjnego albumu. Inną ciekawą opcją jest fotoksiążka CEWE. Fotoksiążka Cewe jest pewnego rodzaju albumem w formie książki, w której wydrukowane są wybrane przez Ciebie fotografie. Dużą zaletą takiej książki jest to, że możesz sam wybrać jej format, wielkość i papier, którym drukowane są zdjęcia. Taka fotoksiążka może być piękną pamiątką rodzinną lub pomysłem na ciekawy prezent. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne