Strona głównaUncategorizedWyposażenie i oświetlenie basenu ogrodowego

Wyposażenie i oświetlenie basenu ogrodowego

  Do wyposażenia basenu ogrodowego konieczny jest wybór sprzętu spełniającego określone wymagania. Składają się na to produkty zapewniające szczelność, zestawy filtracyjne, powłoki hydroizolacyjne, pompy ciepła i wiele innych produktów. Każdy zamawiający wykonanie basenu ma okazję zrobić ogrzewanie i oświetlenie, dodać atrakcje, wybrać kolor wewnętrznej powłoki, wybrać wygodne schody itp.

Elementy konstrukcyjne basenu

Cała różnorodność atrakcji wodnych, gejzerów masujących, fontann, a także techniczny cykl cyrkulacji i oczyszczania wody w basenie nie jest możliwa bez użycia specjalnych elementów konstrukcyjnych: odpływu do basenu, różnych dysz, krat przelewowych (w projekcie basenu przelewowego) i dreny. Ponieważ projektowanie basenów ogrodowych jest zróżnicowane, elementy konstrukcyjne mają różne opcje projektowe. Wiedzę zawodową na temat niezbędnych i dodatkowych elementów wyposażenia ma firma zajmująca się ich budową: https://folkpool.pl/wyposazenie-akcesoria-do-basenu/.

Niezbędne elementy wyposażenia basenu

  • Dysze ścienne do folii
  • Dysze ścienne do betonu
  • Dolne dysze do folii i betonu
  • Odpieniacze do basenów, wykończone zarówno folią PCV, jak i płytką
  • Zamontowane przedpłużki
  • Skimmery do basenu oraz inne.

Stacjonarny skimmer do basenu jest najczęściej produktem z tworzywa sztucznego (można go również znaleźć ze stali nierdzewnej) z oknem o kształcie kwadratowym lub prostokątnym do pobierania wody i gruboziarnistym filtrem do zbierania dużych śmieci.Ta konstrukcja jest łatwa w użyciu, utrzymaniu i służy do organizowania systemu wymiany i uzdatniania wody w basenach. Skimery różnią się rozmiarem, wyglądem i niektórymi dodatkowymi elementami (uszczelki, elementy złączne, podkładki), których obecność zależy od tego, czy potrzebny jest sprzęt do basenu z folią czy płytkami.

Dysze do hydromasażu i filtracji powrotnej

Dysza ścienna i dolna dysza są elementami osadzonymi, które dostarczają oczyszczoną wodę z systemu filtracji. Konstrukcja dysz ściennych przewiduje ich montaż pod płytką i pod folią. Dysze dolne stosuje się w basenach przelewowych, dysze ścienne w odpieniaczach. Innym rodzajem dyszy jest dysza do masażu. Za ich pośrednictwem strumienie wody i powietrza są dostarczane do miejsc masażu. Najpopularniejsze do basenu są filtry piaskowe. Zapewniają wysoką, jakość filtracji, są łatwe w obsłudze, utrzymaniu, a jednocześnie stosunkowo niedrogie. Można wybrać filtr wraz z pompą do basenu.

Oświetlenie do basenu

Zabiegi wodne są świetną rozrywką dla dzieci i dorosłych, najlepszym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, a także spędzenie romantycznego wieczoru ciesząc się widokiem spokoju, jest odpowiednie jego oświetlenie. Korzystając z usług firmy zajmującej się budową basenów można zamówić wszystko, co jest potrzebne – lampy basenowe LED i halogenowe: https://folkpool.pl/oswietlenie-do-basenu-ogrodowego/.

Wygląd i projekt prywatnego basenu ogrodowego często odgrywają nie mniej ważną rolę niż niezawodność, wygoda i trwałość konstrukcji. Odpowiednio dobrane i zamontowane podwodne oświetlenie pomoże uczynić domowy basen jeszcze bardziej oryginalnym. Ale oświetlenie basenu tworzy nie tylko piękno. Podwodne reflektory umieszczone w nocy na obwodzie basenu dają wyobrażenie o granicach zbiornika. Liczba i lokalizacja podwodnych lamp, reflektorów i innych źródeł światła jest ustalana w momencie tworzenia projektu. Instalacja w funkcjonującym basenie podwodnych reflektorów jest bardzo czasochłonnym i kosztownym procesem. Dlatego lepiej jest dobrze przemyśleć swój basen na etapie projektowania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne