Strona głównaPodrózeWyjazd do stolicy Ukrainy

Wyjazd do stolicy Ukrainy

Ukraina to piękne miejsce, które kojarzy nam się ostatnio z…siłą roboczą jaka przybywa do Polski, aby znaleźć u nas pracę. Pamiętajmy jednak o tym, że ukraińskie państwo to nie tylko pracownicy, którzy chcą znaleźć więcej szczęścia w naszym kraju. To także piękne miasto, gdzie można znaleźć wiele wspaniałych zabytków historycznych. W związku z tym, że ten kraj leży zaraz przy naszej granicy, warto tam pojechać, jeżeli ktoś lubi zwiedzać oraz poznawać inną tradycję oraz kulturę.

Na pierwszy rzut warto wziąć Lwów, jako stolicę tego kraju. Można tam pojechać samodzielnie i zaplanować zwiedzanie według swojego pomysłu. Można również zdać się na biuro podróży, które załatwi nam nie tylko przejazd, ale także przewodnika, który zaprezentuje nam najciekawsze zabytki i atrakcje tego miasta. Forma podróżowania zależna jest od finansów i możliwości, jakie mamy. Lwów jako stolica tego kraju wzbudza ogromny podziw, dzięki wspaniale zachowanym miejscom związanych z historią tego kraju. Niektóre zabytki mają nawet setki lat. Zachowane w dobrym stanie sprawiają, że dzięki nim poznajemy wyjątkową historię Ukrainy, która miała swoje lepsze oraz gorsze momenty.

W Lwowie znajduje się Czarna Kamienica, która od 1940 roku jest siedzibą Muzeum Historycznego. Miejsce ze względu na swoją nazwę przyciąga wielu turystów. Co jeszcze w niej jest niezwykłego? Tego wszyscy dowiedzą się na miejscu. Na wzgórzu Wysoki Zamek znajduje się Kopiec Unii Lubelskiej. Jego nazwa bierze się od tego, że został on usypany z okazji trzysetnej rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej. Warto odwiedzić to piękne miejsce z którego można podziwiać wspaniały widok na miasto. Stare Miasto znajdujące się w centrum Lwowa od 1998 roku wpisane jest na listę światowego dziedzictwa Unesco. Na Rynku można podziwiać cztery piękne fontanny – studnie, które prezentują efektowne postacie mitologiczne. W związku ze zbliżającą się wojną z Turcją został wybudowany Arsenał Królewski. Teraz znaleźć można tam obwodowe muzeum historyczne.

Wycieczki do Lwowa z biurem podróży kresy.com pozostawią w nas bardzo miłe wspomnienia. Aby dobrze poznać Lwów warto udać się tam na dłuższy czas.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne