Strona głównaPodrózeWyjazd na narty ferie 2020

Wyjazd na narty ferie 2020

Dopiero co cieszyliśmy się z nadejścia upragnionego lata, a już za oknem nieubłaganie pojawia się jesień, dla wielu najsmutniejsza pora roku. Ma ona jednak kilka plusów, do których niezaprzeczalnie należy bliskość sezonu narciarskiego. Jest to także doskonały moment, aby zacząć planować ferie zimowe w 2020 roku.

Opcji na aktywne ferie jest całkiem sporo, wiele osób decyduje się na wyjazd na narty w polskie góry, gdzie na turystów czeka ogrom atrakcji zarówno na stokach, jak i poza nimi. Jest to przede wszystkim rewelacyjne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, gdyż czas podróży jest relatywnie krótki, a koszty wyjazdu niższe niż za granicą. Musimy się jednak liczyć z wzmożonym ruchem zarówno na stokach narciarskich jak i w knajpach czy na drogach, w szczególności podczas ferii województw Małopolskiego, Śląskiego oraz Mazowieckiego. Jest to również intensywny okres dla instruktorów narciarstwa, którzy zasypywani są ogromną ilością kursantów chętnych pogłębiać swoje umiejętności na nartach, w związku z czym należy się umówić na lekcje odpowiednio wcześnie.

Dla osób spragnionych alpejskich wrażeń najlepszą opcją będzie wyjazd do kurortów znajdujących się w zachodniej Europie. Kraje jak Austria, Włochy czy Francja oferują niezliczoną ilość ośrodków narciarskich ulokowanych w najpiękniejszych górskich rejonach. Ferie 2020 na nartach za granicą są gwarancją wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Jest to na pewno opcja droższa niż wyjazd w lokalne góry, jednak komfort jazdy dużo wyższy, chociażby dzięki lepszym warunkom naturalnym, bardziej rozwiniętej infrastrukturze narciarskiej, co pozwala na równomierny rozkład narciarzy na wszystkich stokach, dzięki czemu nie ma potrzeby stania w kolejkach. Ogromnym atutem jest również zetknięcie się z inną kulturą góralską niż w Polsce. Przykładowo a Austrii, uwielbiany przez Polaków tyrolski klimat obecny jest praktycznie wszędzie, począwszy od stoków, a skończywszy na sklepach spożywczych.

Pomimo, że dopiero zaczyna się jesień, warto już pomyśleć o wyjeździe na narty podczas nadchodzących ferii, im szybciej tym więcej pieniędzy zaoszczędzimy, a wybór pensjonatów i ośrodków narciarskich będzie dużo większy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne