Strona głównaPodrózeWycieczki do historycznych miast

Wycieczki do historycznych miast

Jest coś prawdziwego w powiedzeniu, że kto podróżuje, ten żyje dwa razy. Podróże otwierają nas na nowe znajomości, poszerzają naszą wiedzę na temat kultury danego kraju czy historii regionu jaki odwiedzamy. Nawet mając w kieszeni zaledwie parę groszy można udać się na wyprawę marzeń, gdzie może nas spotkać wiele niespodzianek. Z każdej wycieczki wrócimy bogatsi- o nowe znajomości i doświadczenia, a także o zdobytą wiedzę. Każdy kulturalny i obyty człowiek powinien pozwolić sobie choć na krótki wyjazd nawet niedaleko, aby odpocząć od tego, co znane i zdobyć nową wiedzę.

Popularne wycieczki – gdzie?

Wycieczki do Lwowa stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Miasto to należało przez kilka stuleci do Polski, stąd tak duża chęć odwiedzenia go przez naszych rodaków. Nawet mając zaledwie kilka dni urlopu warto zdecydować się na wyjazd do Lwowa i zobaczenie największych atrakcji tego miasta.

Wycieczki do Lwowa są tak popularne, gdyż to właśnie w tym mieście znajduje się ponad 50 procent zabytków całej Ukrainy. Warto zobaczyć przede wszystkim wpisane na listę UNESCO Stare Miasto, można wdrapać się na wieżę ratuszową, by podziwiać całą panoramę miasta. Koniecznie trzeba odwiedzić Katedrę Łacińską, czyli najstarszy i najpiękniejszy kościół Lwowa. Następnie Sobór Świętego Jura, czyli wpisany na listę UNESCO kompleks budowli: katedrę, pałac metropolitów i dzwonnicę. To wszystko zachwyca swoim bogactwem i monumentalnością. Kolejnym etapem zwiedzania, bardzo popularnym wśród polskich wycieczek, będzie na pewno ogromny Cmentarz Łyczakowski z integralną częścią zwaną Cmentarzem Orląt Lwowskich.

Zwiedzanie Lwowa to także możliwość wypicia pysznej kawy w uroczych kawiarenkach oraz spróbowanie lokalnych smakołyków w restauracjach.

Nasz naród lubi wspominać dawne czasy. Lubimy mówić o tym, jak to kiedyś byliśmy wielcy. Cofamy się często do bardzo dawnych czasów takich jak czasy Unii Polsko-Litewskiej, kiedy to nasz kraj sięgał praktycznie od morza do morza. Marzymy o dawnej wielkości, będąc pod względem ekonomicznym krajem dość przeciętnym.

Jednym ze znanych ośrodków Polskości jakie wspominają starsi jest Lwów. Nic więc dziwnego, że tak dużym zainteresowaniem cieszą się wycieczki na Ukrainę. I chociaż dzisiaj, w czasach kryzysu na Ukrainie przestały być one na tyle łatwo dostępne i chętnie uczęszczane co kiedyś, to dalej nie można narzekać na brak chętnych.

Dziwnym wydaje się tym bardziej, że szkoły rzadko kiedy proponowały uczniom takie wycieczki. Częściej poruszamy się w obrębie własnego kraju odwiedzając dawne stolice takie jak Kraków czy też Gniezno. Ciężko jest zorganizować coś ciekawszego, co może na stałe zmienić nasze myślenie o tym, jak kiedyś wyglądała Polska.

Wycieczki do Lwowa są popularne też ze względu na to jak dużo Polaków dalej tam mieszka. Możemy bez problemu znaleźć polskie szkoły oraz rozmawiać w naszym ojczystym języku, nawet w urzędach. Co prawda słychać było niedawno dość dużo o poniżaniu Polaków i próbach odebrania im wielu przywilejów, jakie mają takie jak nasza mniejszości narodowe. Jednak naszym emigrantom udało się przetrwać i dalej wieść godne życie. Często są tam mieszkańcy naszego kraju, którzy mieszkają tam od dawna. Niektórzy jednak wiedzeni nostalgią czy miłością do tego pięknego miasta w którym niegdyś mieszkali starsi ludzie dalej chętnie przenoszą się do niego. Czasem jednak, wszystko pozostaje tylko w ich pięknych marzeniach o dawnych latach, kiedy wszystko było lepsze.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne