Strona głównaPodrózeWybierz dobrą walizkę na urlop

Wybierz dobrą walizkę na urlop

Odpowiednia walizka to must have każdego podróżnika. Oczywiście najlepiej jest mieć ich kilka, ponieważ zdarzają się krótsze wyjazdy, a także rodzinne wakacje i na każdą z okoliczności należy być przygotowanym. Poza tym to właśnie moda na latanie szczególnie tanimi liniami sprawiła, że popularne stały się walizki o odpowiednich rozmiarach, a także wykonane z różnych materiałów i oczywiście we wszystkich możliwych kolorach tęczy. Poza tym, że przykuwają uwagę, są praktyczne, pojemne oraz zapewniają naszym rzeczom bezpieczeństwo. Jak wybrać odpowiedni model, który będzie z nami podróżować z nami we wszystkich kierunkach świata?

Podróżuj jak lubisz

Jesteśmy w stanie podróżować niemalże w każdy zakątek świata. Tanie linie oraz atrakcyjne wyprzedaże pozwalają nawet za kilkanaście złotych polecieć na weekend w wybrane miejsca Europy. I choć taki wyjazd bywa czasem bardzo spontaniczną decyzją, to warto spędzić miło czas, zwiedzać i cieszyć się wolnością. Jednakże takie tanie loty mają również swoje ograniczenia, które dotyczą szczególnie wielkości bagażu, jaki możemy ze sobą zabrać na pokład. Z zasady więc warto mieć w domu walizkę, która wpisuje się gabarytowo w zalecenia większości przewoźników. Wtedy pakowanie jest szybkie i bezpieczne.

Jaką walizkę wybrać?

W podróż tanimi liniami najczęściej zabierać będziemy małą walizkę. Za dodatkowy bagaż będziemy musieli dopłacić. Taka opcja sprawdza się, gdy wyjeżdżamy na krótko i wtedy bagaż podręczny będzie wystarczający. Linie lotnicze oferują również opcję bagażu rejestrowanego – będzie on przechodził inne procedury, a podczas lotu i załadunku oraz rozładunku nie będziemy wiedzieli, co się z nim dzieje. Warto więc odwiedzić  sklep z walizkami MojaWalizka.pl i wybrać te modele, które charakteryzują się tym, że wykonane są z grubych i odpornych na zniszczenia materiałów. To gwarantuje naszym rzeczom bezpieczeństwo.

Wymiary, materiały, waga

To najważniejsze z elementów, jakie musimy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej walizki, szczególnie gdy zamierzamy podróżować samolotem. Poza tym przy poruszaniu się niezwykle istotne będą na przykład kółka i system ich działania, a także rączka i inne uchwyty. Warto zwrócić również uwagę na dedykowane zabezpieczenia w postaci kłódek i zamków. Chronią oczywiście przed kradzieżą, ale także dbają o naszą prywatność. Linie lotnicze na swoich stronach informują o maksymalnych dopuszczalnych wymiarach bagażu podręcznego i rejestrowanego. W większość przypadków te parametry są zbieżne i producenci dostosowują do nich swoją ofertę. Przekroczenie zalecanych wymiarów może się wiązać z dodatkowymi opłatami lub nawet cofnięciem bagażu. Drugim aspektem jest waga. Warto o tym pamiętać, ponieważ gruba i ciężka walizka ogranicza nam możliwość zapakowania tego, co chcemy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne