Strona głównaPolecane miejscaWczasy nad morzem poza sezonem

Wczasy nad morzem poza sezonem

Wczasy nad morzem kojarzą się nam głównie ze słońcem, gorącym piaskiem i orzeźwiającą wodą. Wymienione symbole wczasów nad morzem kojarzą się z latem i ładną pogodą. Czy to oznacza, że wczasy nad morzem są możliwe jedynie podczas lata? Oczywiście nie! Morze ma swoje uroki również jesienią zimą i wiosną.

Złota polska jesień nad morzem

Jesień nad polskim morzem to czas dla osób, które lubią podziwiać różnorodną paletę barw. Od morskiego błękitu po różne odcienie żółci i czerwieni w postaci liści na drzewach. Morze jesienią to przede wszystkim listopadowe sztormy, które zapierają dech w piersiach. To właśnie w tym momencie czuć potęgę morza. Jednocześnie wyrazisty wiatr przypomina turystom inhalacji jodem.

Jesienią spokojnie możemy korzystać z joggingu nad brzegiem morza. Szczególnie przyjemne w tym okresie są ośrodki SPA oferujące różnego rodzaju turnusy rehabilitacyjne nad morzem. Warto odnotować, że jesienią ceny są znacznie niższe niż w szczycie zesonu.

Zimowy relaks nad morzem

Czy zima nad polskim morzem może być atrakcyjna? Krajobraz morza, na którym dryfują kry lodu potrafi zachwycić niemal każdego. Poza tym to właśnie zimą stężenie jodu jest najwyższe. Również smog zimą w okolicach morza ma wyjątkowo niskie stężenie. Wiele osób ceni sobie zimowe wypady nad morze ze względu na ciszę i spokój. Latem nadmorskie miejscowości zmieniają się w turystyczny jarmark, tymczasem zimą są ostoją ciszy sprzyjającą relaksowi na łonie natury.

Co ciekawe, nawet na plaży można uprawiać zimowe sporty. Szczególnie interesujące są narty biegowe. Plaża jest wręcz wymarzonym miejscem do uprawiania tego sportu (oczywiście pod warunkiem odpowiedniej pokrywy śnieżnej).

Wiosna nad Bałtykiem

W Polsce już w okolicach kwietnia da się poczuć tchnienie lata. Tym bardziej majówka to doskonały moment na poczucie wakacyjnego klimatu. Nadmorskie miejscowości w tym okresie jeszcze nie są wypchane po brzegi turystami co wpływa na nieco spokojniejszy klimat i niższe ceny noclegów. Dlatego wielu turystów ceni sobie wiosenne wczasy nad morzem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne