Półwysep Helski to wizytówka turystyczna naszego kraju. Jest to najbardziej charakterystyczny pas wybrzeża północnej Polski. Jakie atrakcje turystyczne czekają na turystów, którzy co roku tłumnie odwiedzają mierzeje helską?
Półwysep helski – podstawowe informacje
Półwysep helski to piaszczysty wał o długości 35 kilometrów. Swój bieg rozpoczyna we Władysławowie, natomiast charakterystyczny cypel będący najbardziej wysuniętym punktem polski na północ to oczywiście miasto Hel. Z uwagi na to że teren ten jest stosunkowo cienkim paskiem pośród wód morskich klimat półwyspu helskiego jest łagodny w porównaniu do reszty kraju. Cechy charakterystyczne to łagodna zima oraz łagodne lato (mniej obfite w ilość upalnych dni). Co ciekawe jesienne miesiące na terenie półwyspu helskiego są cieplejsze od wiosen. Charakterystyczne są silniejsze morskie wiatry oraz większa zmienność pogody.
Flora i fauna
Flora jest charakterystyczna dla bałtyckich plaż. Znajdziemy tutaj liczne luźno rosnące trawy. Ponadto, wąski pas pomiędzy zatoką a morzem porasta bór sosnowy, jałowiec oraz wierzba. Fauna to przede wszystkim ptactwo.
Noclegi na terenie półwyspu helskiego
Wybierając się na półwysep helski mamy do wyboru szeroką ofertą noclegową. Do wyboru są następujące miejscowości:
- Władysławowo
- Chałupy
- Kuźnica
- Jastarnia
- Jurata
- Hel
Naszym zdaniem każde miasteczko ma swój wyjątkowy urok. Jednak w szczególności polecamy wybór Władysławowa, które jest położone u nasady półwyspu jednocześnie znajduje się na przecięciu pełnego morza od Zatoki Puckiej. To co przemawia za Władysławowem to najbogatsza oferta turystyczna. Znajduje się tutaj wieża widokowa, słynna aleja gwiazd sportu, Ocean Park, domek do góry nogami, port i wiele innych możliwości spędzenia wolnego czasu przystosowanych specjalnie dla turystów. Pod kątem oferty restauracyjnej oraz bazy noclegowej znacznie przewyższa Hel oraz pozostałe mniejsze miejscowości. Szeroką ofertę noclegową można sprawdzić na https://wladyslawowonocleg.pl/