Strona głównaUncategorizedBudowanie zaufania do firmy u ludzi - darmowy kubek pomoże!

Budowanie zaufania do firmy u ludzi – darmowy kubek pomoże!

Wiele osób prowadzących własną firmę zastanawia się, jaka powinna być idealna reklama. Wbrew pozorom, odpowiedź na to pytanie jest prosta. Taka reklama bowiem jest skuteczna i bezpośrednio przekłada się na zarobek, a jednocześnie buduje pozytywną relację klient – firma, a zatem zaufanie. Ale jak zdobyć takowe, jeśli nikt nas tak właściwie nie zna? To również nie jest trudne.

Za darmo znaczy dobrze

Zajrzyjmy wgłąb ludzkiej psychiki i tego, co każdy lubi. Dojdziemy do tego, że wszystko, co darmowe budzi pozytywne skojarzenia. Nie bójmy się więc inwestować w materiały promocyjne, które następnie roztrwonimy (teoretycznie, bo w praktyce to nie trwonienie, a cwany trik) na ludzi nie będących nawet naszymi klientami. Jeżeli ktoś dostanie coś za friko, będzie zawsze kojarzył ten przedmiot pozytywnie, chwaląc się nim przed znajomymi. A jeśli ten przedmiot jest opatrzony naszym logo, sloganem lub adresem strony internetowej, jesteśmy w idealnej sytuacji – promocja tutaj będzie napędzać się sama. Nawet jeśli nie przekonamy bezpośrednio obdarowanego do skorzystania z naszych usług czy zakupu naszych produktów, te na pewno zostaną w jego pamięci – gdy będzie potrzebował czegoś z branży, istnieje spore prawdopodobieństwo, że sięgnie po nas. W końcu dobrze mu się kojarzymy!

Co możemy rozdawać?

Jeżeli chodzi o gadżety reklamowe, zdecydowany prym wiodą tutaj kubki reklamowe. Są nie tylko najtańsze do wyprodukowania, ale przede wszystkim bardzo uniwersalne – pić każdy pije, niezależnie od tego, co konkretnie. Jeżeli dobierzemy odpowiednio trafiony wzór, możemy mieć pewność, że się przyjmie i będzie aktywnie używany. Podobnie sprawa się ma z torbami na ramię czy też popularnymi ostatnio workami na sznurkach, choć te kosztują już nieco więcej.

Jeżeli rzeczywiście zechcemy rozdawać kubki, zadbajmy o ich odpowiednie przygotowanie – niech logo czy adres naszej firmy będzie tu na drugim, ale bardzo dobrze widocznym planie. Na pierwszym umieśćmy coś śmiesznego, fajnie wyglądającego lub po prostu życiowego. Ludzka psychika odwali resztę roboty za nas!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne