Strona głównaPodrózeHiszpania słoneczny kraj z ognistym temperamentem idealny do czarteru jachtów

Hiszpania słoneczny kraj z ognistym temperamentem idealny do czarteru jachtów

Hiszpania przyciąga każdego roku rzesze turystów. Upalna pogoda, wielkie kurorty, nocne życie, przepiękne plaże i otwarci ludzie są najmocniejszymi argumentami tej części Półwyspu Iberyjskiego. Zwykła turystyka nie jest jednak jedynym sposobem na doświadczanie uroku Hiszpanii. Jeszcze bardziej atrakcyjny i pociągający jest czarter jachtu, który staje się w tym miejscu coraz bardziej popularny. Dlaczego rejs w Hiszpanii jest idealnym pomysłem na wakacje? Poznajmy wszystkie powody!

Ognisty temperament i różnorodność

Hiszpania to kraj pełen intensywnych smaków i zapachów, wspaniałej atmosfery i otwartości oraz ognistych emocji, z których znani są jej mieszkańcy. Tutejsza kultura jest w dużej mierze skoncentrowana na zabawie i relaksie — to miejsce, w którym można poznać ciekawych ludzi i wyszaleć się za wszystkie czasy. Nie można jednak powiedzieć, że jest to państwo jednorodne — nieco inne wrażenia w porównaniu do części lądowej, oferują okoliczne wyspy. Fuerteventura, Majorka, Ibiza, Teneryfa Lanzarote czy Gran Canaria zachęcają swoją odmiennością, rajskimi widokami i możliwością zarówno błogiego relaksu, jak i aktywnego wypoczynku pod postacią zwiedzania czy uprawiania sportów wodnych takich jak nurkowanie, parasailing czy windsurfing.

Wymarzona pogoda

Ciepły klimat śródziemnomorski jest w Hiszpanii gwarantem udanej pogody przez cały wyjazd. To perfekcyjny kierunek dla miłośników wysokich temperatur i kąpieli słonecznych, czy to na plaży, czy na pokładzie jachtu. Najgoręcej jest tutaj w lipcu i sierpniu, jednak doskonała pogoda trwa od wiosny do miesięcy jesiennych. Ogólna wartość temperatur nie spada tu poniżej 5 stopni Celsjusza nawet zimą! Żeglarski sezon trwa tu zatem prawie cały czas, co sprawia, że czarter jachtów Hiszpania to pewniak niezależnie od pory roku.

Raj dla fanów jachtingu

Czarter jachtu w Hiszpanii jest dobrym pomysłem co najmniej z kilku powodów. Na żeglarzy czeka tu prawie 8 tys. km wybrzeża i infrastruktura bogata w 320 portów, z czego większość jest naprawdę dobrze wyposażona i komfortowa. Poza tym znajdziemy tu wiele miejsc do cumowania. Mieszkańcy są przyjaźnie nastawieni do osób pływających na jachtach, co tylko ułatwia nawiązywanie znajomości. Część Hiszpanii oferuje dobre warunki żeglarskie cały rok — jest to szczególnie Majorka, ale również Ibiza, Formentera czy Wyspy Kanaryjskie. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, żeby zakosztować hiszpańskich upałów np. w czasie ferii zimowych.

Warto postawić na czarter jachtu w Hiszpanii. To znakomita alternatywa dla takich kierunków jak Chorwacja czy Grecja. Oferuje cały wachlarz wrażeń i gwarantuje pełne zabawy i wypoczynku wakacje w gronie najbliższych. Czy potrzeba nam czegoś więcej?

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne