Historia Kołobrzegu

Trzeba uczciwie stwierdzić, że Kołobrzeg posiada jedną z najbarwniejszych historii, spośród wszystkich miast leżących na linii brzegowej Bałtyku,  jest również jednym z najstarszych z nich. W XVIII wieku funkcjonował tutaj już bardzo rozwinięty gród defensywny, a dwieście lat później sam B. Chrobry ustanowił w rejonie tym biskupstwo, które swoim zasięgiem obejmowało całe Pomorze.
Jeśli chodzi o rozwój historii miasta, jako miejscowości uzdrowiskowej, to zaczyna się ona dopiero na zaczątku XIX w. – wtedy również Kołobrzeg zdobył pierwszy ośrodek kąpieli solankowych. Na założenie budynku zdrojowego z rzeczywistego zdarzenia, trzeba było jednakże czekać do końca ówczesnego stulecia. Od tego momentu potrafimy mówić także o dynamicznym rozwoju sławy Kołobrzegu, nie tylko jako uzdrowiska, lecz także jako miejscowości wypoczynkowej.
Kołobrzeg przez następne dziesięciolecia pracował na swoją renomę a także docenienie wśród przyjezdnych turystów, dzięki temu jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych okolic turystycznych nad polskim wybrzeżem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne