Strona głównaUncategorizedCiekawe miejsca dla nurków w Polsce

Ciekawe miejsca dla nurków w Polsce

Wyprawy na nurkowanie kojarzą się głównie z ciepłymi morzami – w szczególności z Egiptem i Morzem Czerwonym. Czy jednak to oznacza, że w Polsce możemy nurkować tylko w basenie? Nic bardziej mylnego, gdyż również w naszym kraju mamy kilka miejsc godnych uwagi. Poniżej przedstawiamy kilka naprawdę ciekawych miejscówek dla entuzjastów nurkowania.

Honoratka

Pierwszym ciekawym miejscem na wyprawy nurkowe jest Honoratka, czyli zalane wyrobisko po kopalni węgla. Jest to miejscówka, która cieszy się coraz większą popularnością wśród nurków. Ciężko się temu dziwić, bo pod powierzchnią wody na śmiałków czekają nie lada atrakcje. Między innymi zatopione samochody, łodzie, statek a nawet helikopter. Trzeba przyznać, że jak na małe jezioro położone w Polsce to dosyć niezły zestaw atrakcji. A do tego należy doliczyć malownicze wąwozy, uskoki, głazowiska oraz zatopiony las. To wszystko sprawia, że wyrobisko Honoratka jest uznawane za jedno z ciekawszych miejsc nurkowych w Polsce. Maksymalna głębokość wynosi aż 55 metrów, jednak tarasowe ukształtowanie brzegów sprawia, że występują tam idealne warunki do nurkowania. Oczywiście idealnych warunków by nie było, gdyby nie odpowiednia przejrzystość wody. Honoratka oferuje przeźroczystość dochodzącą do 15 metrów co jak na Polskie warunki jest zadowalającym wynikiem.

Jezioro Tarnobrzeskie

Kolejny ciekawy przykład miejsca do nurkowania to Jezioro Tarnobrzeskie. Jest to akwen będący pozostałością po zamkniętym wyrobisku siarki. Jest to młody akwen, gdyż całkowicie wypełniony wodą został dopiero w 2009 roku. Zbiornik ten w najgłębszym miejscu osiąga 42m głębokości co stawia go na czwartym miejscu wśród najgłębszych sztucznych zbiorników w Polsce. Główną atrakcją tego miejsca jest bardzo duża przeźroczystość i jakość wody. Zbiornik powstał z myślą o celach rekreacyjnych. Co ciekawe, aż 90% wpuszczonej wody ma pierwszą klasę jakości. Oczywiście czysta woda to nie wszystko co czeka na głodnych wrażeń nurków. Pod wodą znajdziemy zatopione łodzie, platformy oraz ciekawe ukształtowanie terenu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne