Strona głównaPodrózeDbanie o higienę w czasie wyprawy w góry

Dbanie o higienę w czasie wyprawy w góry

Wybierając się w góry, zwłaszcza te wysokie i bardziej od nas wymagające, rzeczą podstawową jest odpowiednie przygotowanie. Każdy wie, jak ważny jest odpowiedni sprzęt od sprawdzonego dostawcy (na przykład sklepu dostępnego pod adresem e-pamir.pl), a także jak istotne okazuje się właściwe przygotowanie pod względem fizycznym. W poradnikach często jednak zapomina się o czymś tak podstawowym, jak zadbanie o własną higienę. Tylko dzięki niemu jesteśmy w stanie sprawić, że podróż będzie godnym zapamiętania przeżyciem i tylko ono sprawi, że komfort tej podróży będzie odpowiedni. W co zatem zaopatrzyć się, żeby móc sobie poradzić z własnym ciałem w tak ciężkich dla niego warunkach?

Podstawy, jeżeli chodzi o artykuły higieniczne

Aby zadbać o higienę, podstawową rzeczą, którą powinniśmy zrobić powinno być pomyślenie, z jakich środków higienicznych korzystamy codziennie, a następnie kupienie ich w jak najmniejszej wersji. Absolutną podstawą jest szczoteczka i pasta. Oto rzeczy, w które również powinniśmy się zaopatrzyć:

  • chusteczki – zwykłe, ale te nawilżające też się przydadzą; nie musimy kupować największego opakowania, to mniejsze absolutnie wystarczy;
  • mydło i szampon – można zainwestować w takie w saszetkach – korzystamy z nich i tak wyłącznie w trakcie postojów;
  • krem i pomadka do ust – koniecznie z filtrem 50+; wbrew pozorom, na takich wysokościach i przy takiej obecności śniegu jesteśmy podatni na promieniowanie UV;
  • ręcznik – najlepiej taki nie za mały, ale również nie ogromny;
  • antyperspirant, obcinaczki do paznokci oraz worek nylonowy, który będzie pełnił rolę naszej kosmetyczki.

Podsumowanie

Zadbanie o odpowiedni sprzęt, na przykład od tak zaufanego dostawcy, jak e-pamir.pl to nie jedyna rzecz, na którą musimy zwrócić uwagę jeszcze zanim wybierzemy się w góry, najprawdopodobniej na jedną z najbardziej wymagających dla naszego ciała wypraw w naszym życiu. Pamiętajmy przy tym również o higienie, która jest kluczowym aspektem nie tylko w życiu “na ziemi”, ale i tak wysoko ponad poziomem morza.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne